О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Майкл Костів може зайняти місце Курта Волкера як спецпредставника Держдепартаменту США з питань України

 05-10-2019 11:36 


"Дзеркало тижня. Україна"

За даними високопоставлених американських джерел DT.UA, у Вашингтоні було прийняте рішення про призначення Майкла Костіва на посаду посла Сполучених Штатів в Україні. Але після відставки спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера, кандидатуру Костіва розглядають в якості нового спецпредставника. Нині тривають консультації.

Якщо для призначення на посаду спецпредставника необхідний тільки підпис американського держсекретаря, то процедура призначення посла потребує затвердження Сенатом. І тут для Костіва можуть виникнути певні складності.

72-річний Майкл Костів протягом десяти років працював у ЦРУ, з якого він на початку 80-х пішов після скандалу. У статті про Костіва в англійській версії Вікіпедії йдеться про дивну історію: нібито наприкінці 1981 р. він був пійманий у супермаркеті на крадіжці пакета з беконом вартістю в 2,13 дол. Він повідомив про цей інцидент своєму начальству й був відправлений в адміністративну відпустку. У 1982-му, після того як Костів подав у відставку, обвинувачення були зняті. Втім, цей інцидент не перешкодив йому в 2004–2006 рр. бути радником директора ЦРУ.

Після відставки із ЦРУ Костів близько двадцяти років пропрацював в одній з найбільших у світі нафтогазових корпорацій — Chevron, у якій в 2001–2003 рр. обіймав посаду віцепрезидента з міжнародних урядових справ.

З 2006-го по 2011-й рр. Костів був директором республіканського штабу комітету Сенату зі збройних сил, який очолював сенатор-республіканець Джон Маккейн. За словами наших інформованих співрозмовників, саме Костів привернув увагу Маккейна до українського питання.

З 2011-го й по теперішній час Костів обіймає посаду віцепрезидента Американської асоціації геологів-нафтовиків (AAPG). А із січня 2017-го також є радником директора Національної розвідки Дэна Коутса.

Крім української мови, Костів володіє російською, іспанською, італійською, польською.

Докладніше читайте у статті "На місце Волкера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


"Дзеркало тижня. Україна",  https://dt.ua/POLITICS/maykl-kostiv-mozhe-zaynyati-misce-kurta-volkera-yak-specpredstavnika-derzhdepartamentu-ssha-z-pitan-ukrayini-325440_.html


рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: