О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Світовий Конрес Українців закликає Президента Польщі переглянути поправки до Закону про Інститут національної памяті

 20-02-2018 18:39 


Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій закликав Президента Республіки Польща Анджея Дуду переглянути нещодавні поправки до Закону про Інститут національної пам'яті – Комісію з розслідування злочинів проти польського народу в інтересах українського і польського народів та миру і безпеки в регіоні.

У листі від 16 лютого 2018 р. Евген Чолій висловив стурбованість з боку СКУ та 20-мільйонної української діаспори, яку він представляє, включно й понад один мільйон українців у Польщі, щодо законодавства, яке спершу було прийнято Сеймом та Сенатом Республіки Польща, а пізніше, 6 лютого 2018 р., було підписано і набуло сили Закону. Президент СКУ висловив побоювання, що нове законодавство, розширюючи повноваження Інституту, буде підживлювати ненависть і ворожнечу між польським і українським народами та, в свою чергу, підтримувати наполегливі зусилля Російської Федерації послабити зв’язок, який існує між двома народами та перешкоджає її просуванню на Захід через європейську землю.

Евген Чолій також наголосив на підтримці з боку СКУ заяви Верховної Ради України у відповідь на нове законодавство, яка категорично відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідеї колективної відповідальності українського народу, а також польські спроби прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного.

“Світовий Конґрес Українців твердо вірить, що демократичні переваги досліджень, освіти та відкритого діалогу є основою для примирення та єдності між польським і українським народами та закликає польські владні структури переглянути це законодавство,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 22
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: