О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


«Договір дійсний з моменту підписання та реєстрації…» Фермери Полтавщини потерпають від лише від бандитів, правоохоронців, а й… один від одного

 18-08-2017 18:55 

У Миргородському районі в розпал цьогорічної посівної кампанії трапився черговий «земельний» скандал, до залагодження якого змушена була долучитися й місцева влада. У нараді, що відбулася в Миргородській РДА, взяли участь голова РДА Юрій Коваленко, голова районної ради Леонід Яринич, аграрії Миргородщини та власники земельних паїв з села Черкащани. А от призвідник конфлікту - директор ТОВ «Великобачанський комбікормовий завод» Ігор Діденко зустріч тоді проігнорував. Прислав замість себе свого старшого брата, виконавчого директора ТОВ, депутата Полтавської облради, Олега Діденка. Останній за Януковича був ще й головою Великобагачанської РДА, та до керувався, що сесія райради висловила йому недовіру.

З обуренням і сльозами на очах черкащани розповідали, що 25 вересня 2006 року вони уклади додаткові угоди оренди земельних паїв на 10 років з комбікормовим заводом. До речі, стверджують, що під багатьма документами підписи підроблені. Десять років сплинуло 25 вересня 2016 року. Дехто з власників паїв (близько 40 осіб) вирішили не продовжувати дію договору й надалі самостійно обробляти свою землю.

Бо більшість селян безробітні (комбікормовий дав роботу заледве чотирьом десяткам місцевих жителів) й виживають за рахунок того, що тримають по 3-4 корови. «Вісім-дев’ять тисяч гривень, які ми отримуємо в рік як орендну плату за пай від Ігоря Діденка, - мізер – це трохи більше 600 гривень на місяць, - казали люди. – Хіба на них можна вижити? А нам треба одягати й учити своїх дітей! Ми ж не чуже вимагаємо, ми просимо віддати наше, адже сплив термін угоди. І то вже наша справа – самим орати чи віддати в обробіток комусь іншому. А фактично ми не можемо розпорядитися своєю приватною власністю, бо Діденки наклали на неї лапу…»

Пайовики з Черкащан ще минулої осені поштою надіслали адміністрації комбікормового заводу листи-прохання не засівати більше їхні паї в зв’язку із закінченням дії договору. Не допомогло. Взимку цілою делегацією їздили у сусідній райцентр Велику Багачку до директора Ігоря Діденка, але той матюччям з порогу вигнав їх з директорського кабінету й навіть не захотів вислухати.

-Коли Ігор Діденко дізнався, що дехто з черкащан, у яких торік закінчився договір оренди з комбікормовим, з 1 січня ц.р. уклали зі мною договори оренди на 13 паїв, - емоційно розповів на нараді фермер Володимир Ільїн, - то зателефонував мені й погрожував спалити нещодавно придбану сушарку. Я вже не зосереджуюся на нецензурній лайці, якою супроводжувався весь телефонний діалог, бо інакше Ігор Григорович не розмовляє.

Підставою ж для укладення нових договорів пайовиків з Ільїним стала видана нотаріусом довідка з реєстру про те, що земельні частки (паї) є приватною власністю й не мають обтяжень.

У братів Діденків, звісно, своя правда. Олег Діденко, до речі, сам фермер, розповів присутнім, що підписання договору й реєстрація – дві великі різниці. Справді договори з людьми були підписані 25 вересня 2006 року, але зареєстровані лише 12 червня 2007 року. Тому за його підрахунками термін дії угоди спливає саме 12 червня 2017 року. Ясна річ, на цей момент на полях пайовиків щось ростиме, а по закону зібрати врожай восени має той, хто сіяв, тобто, Діденки.

Пан Олег палко переконував, що в разі звернення комбікормового заводу до суду з позовом про дату завершення дії угоди з пайовиками обов’язково виграє цей спір, і вони все одно не отримають свою землю раніше осені, хоч і уклали договори з новим орендарем. Тож черкащанам, мовляв, краще й не «смикатися», а погодитися побути ще один сільськогосподарський рік з попереднім.

-Досить закріпачувати людей! Діденки, не жміться! Віддайте людям їхнє! Пам’ятаємо, як ви на зборах у Черкащанах на запитання, коли ми зможемо забрати свої паї, кинули нам в обличчя: «Ніколи!» Навіть 75 гектарів невитребуваних паїв, і ті забрали, все вам мало! Ви й у своєму районі з усіма воюєте! Та й знаєм, як ви вирішуєте питання в суді, як і в Держгеокадастрі – хабарями! – лунали із залу репліки обурених.

Авторитетні керівники сільгосппідприємств, фермери у свої виступах просили Олега Діденка відпустити 40 пайовиків з Черкащан, адже їхні 130 гектарів – то мізер у порівнянні з 9 тисячами гектарів, які має в обробітку комбікормовий завод. Утім марно.
Володимир Ільїн виявився мудрішим. Він закликав пайовиків до толерантності, потерпіти до осені, незважаючи на укладені з ним договори оренди.

Пізніше комбікормовий і фермер Ільїн уклали мирову угоду, що комбікормовий користується людськими паями до 10 листопада ц.р. А комбікормовий завод нещодавно наперед сплатив пайовикам по 14 тисяч гривень орендної плати за цей і попередній рік.

-Фермери на Полтавщині, - коментує ситуацію перший заступник голови Асоціаціх фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктор Галич, - потерпають не лише від бандитів, правоохоронців, а й один від одного. І це досить типово.


Людмила Стельмах (Кучеренко), президент правозахисної організації «Полтавський медіаклуб»


рейтинг: 31
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: