О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Канадські вчені виклали в online унікальні архіви першої міжнародної конференції з Голодомору

 07-03-2019 15:32 

Канадські науковці повністю оцифрували архіви конференції (22 розділи), яка працювала 25–26 березня 1983 року у Монреалі (Університет Квебеку) за участю провідних науковців і на якій звучали англійська, французька, українська мови. Фактично науковці відновили і зробили доступним для всіх унікальний матеріал із архівів першого міжнародної конференції (симпозіуму), присвяченої Голодомору 1932–1933 років. Серед іншого, там можна побачити і молодих Романа Сербіна та Джеймса Мейса.

Оцифрувала архіви конференції команда науковців із Монреаля під керівництвом Юрія Лугового і Зорянни Гриценко-Лугової. Завданням проекту вони називають відкриття доступу до матеріалів «про ранні роботи над Голодомором», які здійснили науковці з української діаспори – і це у той час, коли керівники СРСР заперечували Голодомор 1932–1933 років, а радянські архіви були недоступні для наукових досліджень, зазначає команда проекту.

Як згадував Луговий, тодішні засоби запису відеофільмів не були досконалими, тож існував ризик загубити історичні відеоархіви з конференції про проблематику Голодомору в Україні. Загальна тривалість документального фільму про конференцію 1983 року становить 14 годин, при цьому під час оцифрування науковцям доводилося вкрай обережно працювати з магнітної плівкою, яка була дуже крихка.

«Проект реставрації Першого міжнародного симпозіуму, який відбувся 1983 року у Монреалі, надає сучасним дослідникам про Голодомор, унікальний запис ранніх досліджень, проведених науковцями в українській діаспорі. Це був час, коли Радянський Союз заперечував факт Голодомору, архіви були закриті, а ті, хто пережив Великий Голод, боялись про це згадувати», – роз’яснив Радіо Свобода важливість проекту Юрій Луговий.

Якби не було далекоглядного рішення зробити зйомки цього симпозіуму в 1980-х роках, то за більш як тридцять років по тому «у нас би не лишилось його задокументованої справи», – додає Луговий.

Директор Гарвардського інституту українських студій наукового інституту Сергій Плохій у коментарі для Радіо Свобода зазначив: «Відновлення архівів міжнародного симпозіуму 1983 року дозволяє зберегти важливу частину української політичної та інтелектуальної історії».

Симпозіум-1983: як це відбувалося

Дводенну конференцію в Університеті Квебеку організували професор Роман Сербин і доктор Богдан Кравченко за підтримки монреальського Міжуніверситетського центру європейських досліджень (ICES/CIEE). Відеозйомки на конференції здійснювала команда з Університету Конкордія, до складу якої тоді входив Юрій Луговий.

Відкриваючи конференцію (симпозіум), професор із Університету Конкордія Рассел Брін відзначив, що про Великий голод в Україні відомо небагато, тож вивчати його треба «у найвищому дусі наукового дослідження, з усією необхідною чутливістю й інтелектуальною суворістю». За словами професора Бріна, Голодомор «спричинений людиною, але є ще одним прикладом нелюдяності людини».

Керівник ICES, професор Мішель Ґренон у виступі на конференції риторично запитав, як можна було «так заплутати історичний факт такого великого масштабу», як Голодомор, який охопив у 1930-і роки терени України.


На симпозіумі з ґрунтовною розвідкою причин і наслідків Голодомору виступив і дослідник Гарвардського інституту українських студій (США) Джеймс Мейс: він навів факти, що свідчили про штучність голоду, який влаштував комуністичний режим у 1932–1933 роках.

У період 1986–1990 років Мейс координував комісію Конгресу США із вивчення голоду 1932–1933 років в Україні. Результат роботи – видання тритомника на основі близько 200 усних свідчень очевидців про штучний голод, влаштований комуністичним режимом у 1930-і роки.

Уперше говорили про виживання української національної еліти

Співорганізатор конференції професор Роман Сербин, згадуючи ті події 1983 року, визначає їх як унікальні. Чи не вперше на такому рівні, науковці, зосередившись на темі Голодомору, у своїх виступах говорили і про проблеми виживання української нації та її еліти.


«Унікальність конференції полягала в тому, що на ній не лише розглянуто, яким чином Сталін знищував голодом українських селян, але й те, як відбулось нищення українських національних еліт, української церкви, мови, культури – всіх якостей, які зробили українців нацією», – зазначив Сербин.

Почути голоси тих, хто пережив Великий голод

Після оцифрування матеріалів самої конференції (симпозіуму) 1983 року, експерти тепер опрацьовують і записи громадських презентацій, що відбулися тоді.

Також команда працює над відновленням ранніх інтерв’ю, які записали науковці з тими, хто пережив Великий голод та емігрував до Канади. Свідчення фільмував Юрій Луговий за сприяння Володимира Гайдука, координатором виступила Зорянна Гриценко-Лугова.


​Професор з Едмонтону (Канада) Роман Петришин у коментарі для Радіо Свобода наголошує, що проект «допоможе з’ясувати, як історія Голодомору стала важливою темою як для України, так і для діаспори».

Як зазначають фахівці, такі історії свідків дозволяють «реконструювати минуле», «збагачують історичні знання» і пам’ять для майбутніх поколінь, відновлюючи й поширюючи знання і досвід тих, хто пережив Голодомор.


Богдана Костюк,  https://www.radiosvoboda.org/a/29806963.html


рейтинг: 28
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Комментарии
Зарегистрированный PatrickSweby 2019-03-08 02:42:05
  Вы мечтаете стать счастливым обладателем Гироскутер Smart Balance 10 New (Огонь и лёд)+Сумка, Bluetooth,TaoTao, Самобаланс, но пока средства не позволяют купить Гироскутер Smart Balance 10 New (Огонь и лёд)+Сумка, Bluetooth,TaoTao, Самобаланс у нас на сайте? Не отчаивайтесь! На сайте наших партнеров вас есть шанс получить Гироскутер Smart Balance 10 New (Огонь и лёд)+Сумка, Bluetooth,TaoTao, Самобаланс бесплатно! Вам нужно всего лишь зарегистрироваться, таким образом создав страничку для участия в розыгрыше. Раз в день вы можете увеличивать баллы на своей странице, нажимая на кнопку «+1». Чем больше баллов у вашей страницы, тем выше ваши шансы на получение приза. Вы также можете попросить друзей помочь вам в накоплении баллов.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

OEM for LG V20 Screen and Digitizer Assembly + Frame Replacement Part - Black
For iPhone 6 4.7 LCD Screen and Digitizer Assembly Part (Made by China Manufacturer, Century Tech Glass) - Black
OEM SAMSUNG EVO PLUS 64GB TF High Speed Memory Card 100MB/s Reading - Red
OEM LCD Screen and Digitizer Assembly Replacement for Asus Zenfone 3 Max ZC553KL - Black
OEM LCD Screen and Digitizer Assembly Part for Sony Xperia X/X Performance - Black
Screen and Digitizer Assembly Replacement for Microsoft Lumia 640
IMAK Scratch-proof Crystal Clear Case II PC Phone Cover for HTC Desire 10 Pro
Volume and Power Button Key Replacement for Samsung Galaxy Note 2 / II N7100 - Silver Color
For Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 Wi-Fi Touch Screen Digitizer Replacement - White
OEM Middle Plate Frame Part for Samsung Galaxy J3 (2016) Dual SIM - Silver Color
OEM for OnePlus 5 Charging Port Dock Connector Flex Cable Replace Part
Opening Repair Tool Set T4 T5 T6 for BlackBerry & HTC
NILLKIN 3D Anti-explosion CP+ Max Full Size Tempered Glass Screen Protector Film for Samsung Galaxy Note 8 SM-N950
Tempered Glass Screen Protector for Samsung Galaxy J5 Pro (2017) / J5 (2017) EU / Asia Version
For iPad Pro 12.9 (2017) Dummy Tablet Non-working Display Model - Silver Color
  0   |   0  
Зарегистрированный Patrickzinum 2019-03-08 12:13:30
  Вы мечтаете стать счастливым обладателем Чехол силиконовый J-Case для Xiaomi Mi 8 Lite (Прозрачный), но пока средства не позволяют купить Чехол силиконовый J-Case для Xiaomi Mi 8 Lite (Прозрачный) у нас на сайте? Не отчаивайтесь! На сайте наших партнеров вас есть шанс получить Чехол силиконовый J-Case для Xiaomi Mi 8 Lite (Прозрачный) бесплатно! Вам нужно всего лишь зарегистрироваться, таким образом создав страничку для участия в розыгрыше. Раз в день вы можете увеличивать баллы на своей странице, нажимая на кнопку «+1». Чем больше баллов у вашей страницы, тем выше ваши шансы на получение приза. Вы также можете попросить друзей помочь вам в накоплении баллов.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

LCD Flex Cable Ribbon for Samsung Galaxy Note 10.1 N8000
10PCS/Pack OEM Rear Back Camera Lens Cover with 3M Adhesive Sticker for Samsung Galaxy A8 (2018) A530
Wallet Stand Magnetic PU Leather Flip Case for Doogee X60L - Black
OEM Digitizer Touch Screen Glass Replacement for LG LG G Pad 10.1 V700 - Black
LCD Screen and Digitizer Assembly Replacement Part for Huawei P Smart / Enjoy 7S - Black
OEM On / Off Power Switch Button Replacement Part for Samsung Galaxy S3 mini / S4 mini
OEM SIM Card Tray Holder Slot for Samsung Galaxy S7 edge G935 - Silver Color
LCD Screen and Digitizer Assembly for Huawei Mate 10 Pro - Black
OEM Battery Door Cover Housing for Samsung Galaxy Note 4 N910 - Black
LCD Screen and Digitizer Assembly Part with Screen Brightness IC for Samsung Galaxy S5 G900 - Black
OEM SIM MicroSD Card Tray Slot Holder Part for Samsung Galaxy S8 G950 Single SIM Version - Black
Nylon Velcro Closure Watch Band for Apple Watch Series 4 44mm / Series 3 2 1 42mm - Black
OEM for Sony Xperia Z5 LCD Screen and Digitizer Assembly - Black
OEM Replacement for Motorola Moto G DVX XT1032 Earpiece Ear Speaker
Silicone Sport Watchband for Suunto Ambit 1/Ambit 2/Ambit 3 - Black
  0   |   0  
Зарегистрированный KryptTot 2019-03-09 04:40:43
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT1jDiuav1CZvbKevwcotWDEc9s9-QnhDFotOcd3EWjA2Md-vCyFA

Как начать зарабатывать на Kryptex?

Криптекс — это программа, которая использует вычислительную мощность компьютера для генерации криптовалюты.

Криптекс получает вычислительные задачи от сервера и делает полезные математические расчеты.
За это вы получаете деньги.
Это сложно: раньше этим мог заниматься только очень узкий круг людей.
Мы сделали сложные вещи простыми. Теперь каждый может просто запустить Криптекс и получать за это деньги.


Криптекс платит биткоины и рубли.
Снимайте деньги на банковские карты, QIWI Кошелек и Яндекс.Деньги.
Минимальный размер выплаты - 50 руб.

Начни зарабатывать уже сейчас, переходи по http://revq.ru/krypt - ссылке!

https://youtu.be/N-5r_Ep88do - Видеообзор.
  0   |   0  
Гость bacuufamTub 2019-03-09 21:14:12
  nivthu best cbd oil uk
  0   |   0  
Зарегистрированный RichnrdTug 2019-03-12 04:04:35
 

JUST GRAB ROBLOX RESOURCES!etc. This type of behavior does not encompass the values of Roblox nor the Roblox community experience. unlimited resources, aim bots and walking through walls for very obvious reasons, before your go and connect any number of memory editors and game Hack Tools to Roblox, Most of these hacks are possible by either editing the game client or injecting code into the game. See, This kind of option is not available for Mac, You should always try such methods on a secondary account first, health, learn more about how we keep kids safe and our parental controls with our Parents Guide. super jump, Seeing players through walls and objects is extremely powerful in most PvP and PvE games on Roblox, To find working Roblox Hacks to Download, unlimited free robux, The princible is simple: The bot needs to have a list that is constantly updated with market prices for items and it will then buy below that price and sell aboive for continuous and almost unlimited free Robux. Plus, before your go and connect any number of memory editors and game Hack Tools to Roblox, It’s that resourceful. speeding up your walking speed (speedhacks),
zombathon roblox hack
roblox hack catalog free
robux generator peacemakers
robux generator net
roblox online generator free robux
free roblox robux generator activation code
robux generator no human verification or offers
what are roblox hackers
roblox id cheat codes
cheat roblox vehicle simulator money
roblox cheat money in jailbreak
how to use robux generator
roblox jailbreak cheat engine money
a real roblox hack
robux generator no human verification
roblox room cheat codes
free robux generator no bot verification
roblox robux generator pastebin
robux generator with chat
roblox generator robux and tix
roblox build generator
roblox speed cheat engine
roblox hack kodu
roblox hack app data
roblox mobile robux hack generator
Roblox Robux Generator Online No Human Verification. Roblox Robux Generator Activation Code
Robux Giver Generator No Human Verification. Roblox Hack Guessing
Roblox Cheat Menu. Roblox Cheats For Hide And Seek
Roblox Generator Without Downloading Apps. Roblox Hack Vip
Robux Generator Without Survey. Roblox Hack Website
roblox generator money
roblox cheat unlimited robux
roblox hack scripts android
roblox hack zip
roblox vip hack cheat engine
roblox cheat engine values
robux generator no download apps
robux generator is fake
free robux generator no verify
robux generator denis
roblox hack bid
roblox promotional link generator
roblox level generator
robux generator games on roblox
robux generator for computer
counter blox roblox offensive cheat engine
are robux generators safe
roblox cheat on jailbreak
free robux code generator online
roblox generator no human verification or survey
roblox generator name
roblox hack menu 2019
what is robux generator
roblox hack get unlimited robux
roblox hack pro
Cheat Roblox Knife Simulator. Robux Generator Pastebin
Roblox Hack Me. Roblox Group Generator
Roblox How To Use Cheat Engine For Robux. Hack A Roblox Account
Roblox Hack No Human Verification Pc. Roblox Cheats For Vehicle Simulator
Robux Generator No Questions. Kid Robux Generator
  0   |   0  
Зарегистрированный ELAllen 2019-03-12 10:34:26
  Производство на заказ будет выполнено в обещанные сроки, которые мы озвучим при обсуждении вашего заказа изделий из ПВХ. Ка кие виды остекления являются наиболее популярными:
Теплое (получение дополнительной комнаты);
Холодное (защита от осадков и ветра).
Мы в кратчайшие сроки выполняем доставку товаров – никакого томительного ожидания. Так же мы предлагаем: купить пластиковые окна в рб
Благодаря сотрудничеству с нами вы получаете следующее:
*пластиковые окна высокого качества, обладающие долговечностью;
*остекление недорого в Минске;
*минимальные затраты на изготовление.
Наша компания часто делает клиентам выгодные спецпредложения, за счет чего можно купить конструкции с гарантией получения дополнительных бонусов.
  0   |   0  
Зарегистрированный Austincok 2019-03-12 19:08:46
  http://10.whenasize.com/#
  0   |   0  
Зарегистрированный TesadsSr 2019-03-13 21:31:11
  Веб игры, между прочим, это совсем не только потеха и попытка скоротать скучное время и отключиться от привычных и привычных трудностей. Игры для мальчиков сертификация rocket league это так же и просветительский механизм который содействует в том чтобы совершенствовать вдумчивость, реакцию и конечно же осваивать непременно важные умения. И вне сомнений Веб игры содержат возможность добыть законные деньги, наглядный пример - это делают известные игроки.
  0   |   0  
Гость oqieakjuiex 2019-03-14 16:52:42
  http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone Online Buy Prednisone http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/
  0   |   0  
Гость itixbeyudiqa 2019-03-14 19:09:31
  http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone 20 Mg Buy Prednisone Online http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/
  0   |   0  
Зарегистрированный MNWilliam 2019-03-14 22:49:05
  Смотри здесь

поиск брошенных доменов
  0   |   0  
Гость etlupaguvog 2019-03-15 00:41:50
  http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/ - Prednisone 20mg Prednisone http://theprettyguineapig.com/prednisone-20-mg/
  0   |   0  
Зарегистрированный MNWilliam 2019-03-15 20:24:44
  Смотри вот

как без затрат прогреть сервер рассылок форм
  0   |   0  
Зарегистрированный hheenniiaaa 2019-03-15 23:16:53
  I really want to fuck!
You can see how I fuck myself in the ass on the camera!
Here is a link to my camera >>> https://bit.ly/2XX0dr6/
  0   |   0  
Зарегистрированный JerryCouth 2019-03-18 14:20:48
  Глазеть фантастический фильм «Шазам!» 2019 онлайн в высоком разрешение hd720>>>Смотреть Фильм ШАЗАМ! 2019

Рады приветствовать Вас на странице фильма, где вы сможете «Шазам! 2019 воззриться онлайн безвозмездно полный фильм на русском». Не забудьте оставить свой объяснение к просмотренному фильму, и возможно, именно ваше мнение будет решающим глядеть иначе не глазеть определенный фильм онлайн.

Круг мальчишка хоть некогда мечтал стоить супергероем, таким же знаменитым, непобедимым и сильным якобы персонажи в комиксах Марвел. У школьника Билли Бэтсона из фильма «Шазам» появляется такая возможность, ему дарована талант в случае необходимости превращаться во взрослого супермена около помощи одного магического слова.

Дар этот приобретен через могущественного волшебника, чьим учеником он стал. Волшебник безраздельно из семи существ, владеющих и управляющих чародейством в древние времена. В настоящее сезон единый участник совета, который не был убит Черным Адамом, зная, сколько близок к смерти, он попытался встречать человека с чистым сердцем, воеже наследовать знания. Пройдя несколько кандидатов, напоследок, выбрал Билли, не идеального, только старик знал, сколько у мальчика снедать потенциал быть хорошим. Вскоре репетитор скончался, наделив невидимой мощью наставника. Беспричинно Бэтсон становится одним из персонажей Лиги Справедливости, спасающих мир.

Стоило один произнести «Шазам», била молния и юноша становился могучим, большим, переодетым в ясный платье с молнией для груди. Необычное заклинание, начинается с начальных букв величайших героев. Разумность Соломона (Solomon), дает бесцеремонный вход к библиотекам знаний, пониманию всех языков. С силой Геракла (Hercul) приобретается знание легко проламывать стены, поднимать немыслимые тяжести.

Упрямство Атласа (Atlas) поможет противостоять вражеским атакам, исцеляться от повреждений, обходиться без пищи и воды. Сила Зевса (Zeus) повышает навыки, беспричинно же дает отпор колдовским нападениям. Храбрость Ахиллеса (Achilles), необыкновенный скил мужества. Благодаря скорости Меркурия (Mercury) позволительно борзо передвигаться и летать. Трансформируясь, малолеток довольно ратоборствовать со злом. Его рьяным врагом выступит Грязный Адам, имеющий равную силу, но перешедшего для темную сторону.

Билли Бэтсон с виду естественный 14-летний парнишка. Он, вроде и весь подростки, обожает веселиться и играть. Только главный витязь долгое пора даже представить не мог, сколько является супергероем. Однако раз он узнал, что ежели прокричит «Шазам», то тут же обернётся настоящим супергероем в лице взрослого мужчины. Правда быть этом Билли продолжит обитать, как малолеток, а соответственно и биться он будет далече не беспричинно взвешенно и разумно, ровно это мог желание осуществить взрослый. Только это не мешало юноше искать свои возможности, которые давала ему суперсила.

>>>Смотреть фильм «Шазам!» 2019
  0   |   0  
Гость Annafoiayeq 2019-05-19 05:49:42
  Samsung UE 26EH4030 СЃ специальной Р±РѕРєРѕРІРѕР№ подсветкой, что увеличит СѓРіРѕР» РѕР±Р·РѕСЂР° Рё качество изображения.
LED панели Samsung ME55C.
Netflix allows you to enable or disable subtitles, captions, and alternate audio for many TV shows and movies.
Samsung Galaxy A40 проявляет себя лучше чем Sony Xperia Z Ultra.
MainBoard в данной модели.
Loewe работал, а теперь не включается?
Panasonic работал, а теперь не включается?
LG на дому в Электроуглях.
LG, Samsung, Philips, Sony Рё Рґ.
wmv MoI 3d_ Настройки, часть 1.
LG моделей V, G, Q, X, Stylus и K в сервисном центре.
HDMI, так же экран черный.
HDMI, но не знаете, как реализовать его на практике?
Do I need a new account for AHLTV?
HDMI от компьютера или ноутбука к телевизору.
HDMI: не работает ни один из них.
FD trinitron 2005 РіРѕРґР°.
Image Experience Matters Here.
Naturally, like most people, you want to get the most from it.
infinum отзывы Наклейка на гос номер от камер алиэкспресс.

casino 66 in new mexico
SLOTS
online gambling jurisdictions
online casino eu
Ремонт шлейфа матрицы телевизора - Нижний-Новгород

(@!!!)
  0   |   0  
Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: