О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Заява Федеріки Моґеріні щодо Автономної Республіки Крим і міста Севастополя

 18-03-2019 18:57 

Заява Федеріки Моґеріні щодо Автономної Республіки Крим і міста Севастополя

Через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається непохитним у своїй незмінній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

ЄС вкотре наголошує, що не визнає та продовжує засуджувати порушення міжнародного права. Це залишається прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет усіх держав.

Європейський Союз залишається відданим повному дотриманню своєї політики невизнання, зокрема через політику обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути застосування подібних дій з невизнання [незаконної анексії] у відповідності до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262.

Порушення міжнародного права Росією призвело до небезпечного зростання напруги у Керченській протоці та Азовському морі. Безпідставне застосування сили Росією проти України, яке сталося 25 листопада 2018 року, є нагадуванням про негативний вплив незаконної анексії Кримського півострова на регіональну стабільність.

Євросоюз вкотре закликає Росію беззастережно та без подальших зволікань звільнити незаконно захоплених українських членів екіпажу, кораблі та обладнання. До їхнього звільнення Росія повинна шанувати їхнє право на судове представництво та доступ консульських представників, а також надати пораненим членам команди належну медичну допомогу.

Європейський Союз засуджує будівництво Керченського мосту без згоди України. Це є подальшим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України. ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід усіх кораблів через Керченську протоку до та з Азовського моря у відповідності до міжнародного права. Незаконні обмеження такого проходу мають негати вні економічні наслідки для українських портів в Азовському морі та для всього регіону.

ЄС не визнає та не визнаватиме проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові. Посилення мілітаризації півострова продовжує чинити негативний вплив на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря. Порушуючи міжнародне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов у збройні сили Російської Федерації.

Від часу незаконної анексії Російською Федерацією на Кримському півострові значно погіршилася ситуація з правами людини. Жителі півострова зіштовхуються із систематичними обмеженнями засадничих свобод, зокрема свободи вираження, релігії чи віри та об’єднань, а також права на мирні зібрання. У відповідності до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 73/263 від 22 грудня 2018 року, вкрай важливо, аби регіональні та міжнародні механізми з моніторингу за правами людини, а також неурядові правозахисні організації мали безперешкодний доступ до Криму і Севастополя.

Права кримських татар також серйозно порушують. Це відбувається через закриття їхніх медіа, заборони діяльності Меджлісу, органу самоуправління кримських татар, та переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. Євросоюз очікує, що Росія повністю відмовиться від цих рішень та припинить здійснювати тиск на кримськотатарську спільноту. Слід забезпечити кримським тат� �рам, українцям та усім етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати та розвивати їхні культури, традиції культурного спадку, освіту та ідентичність. Також Росія має вдатися до заходів з метою поліпшення екологічної ситуації, яка значно погіршилася після незаконної анексії.

ЄС вкотре наголошує на своєму заклику негайно звільнити Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та усіх, кого було затримано на кримському півострові та засуджено з порушенням міжнародного права. Журналісти, правозахисники та адвокати сторони захисту повинні мати змогу працювати незалеж� �о та без незаконного втручання та залякування.

ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. Слід всеохопно розслідувати усі нерозкриті випадки порушень та утиску прав людини, зокрема насильницькі зникнення, тортури та вбивства, політично вмотивовані переслідування, випадки дискримінації та агресії. Залишається вкрай важливим повний, вільний та б езперешкодний доступ міжнародних захисників прав людини до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь. ЄС нагадує про Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 73/263 від 22 грудня 2018 року і закликає до її повного виконання, включаючи зобов’язання Російської Федерації у рамках відповідного міжнародного гуманітарного права.

рейтинг: 31
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: