О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


«У Європи одне минуле, але безкінечне число майбутніх».

 20-05-2019 21:51 

З 17 по 19 травня в Таллінні пройшла міжнародна конференція імені Леннарта Мері.

Леннарт Мері був президентом Естонії з 1992 по 2001 роки. Син естонського дипломата, блискуче освічений інтелектуал, окрім рідної досконало володів фінською, французькою, німецькою, англійською і російською мовами, що давало йому можливість з лідерами ведучих європейських країн спілкуватися під час переговорів без допомоги перекладача. На початку 90-х, як президент країни, яка щойно вирвалася з міцних обіймів СРСР Леннарт Мері був справжньою сенсацією.

У березні відзначили 90 років від дня народження Леннарта Мері. В якості визнання спадкоємності президента Мері у зовнішньо-політичному мисленні, та політиці безпеки, конференція та її панельні дискусії цього року названі цитатами з його промов, автором яких він завжди був сам.

«У Європи одне минуле, але безкінечне число майбутніх» - назва конференції цього року. Організатори вирішили надати особливої уваги молоді і майбутньому, тому в числі учасників конференції були видатні молоді політики і вчені, як то, включений Forbes минулого року до списку 30 найбільш впливових архітекторів політи до 30 років Акільнатан Логесваран та науковий співробітник Європейської ради з іноземних зв‘зків Ульріке Франке, що була цього року удостоєна зна Мюнхенській конференції з безпеки премії Джона Маккена за наукову роботу.

Відкриття конференції відбулося в суботу 17 травня, дискусією, в якій взяли участь президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Грузії Саломе Зурабішвілі та міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйден.

Керсті Кальюлайд у своєму виступі під час конференції різко розкритикувала рішення міністрів закордонних справ країн Ради Європи відновити права Росії в Раді Європи. «Я вірю в діалог з Росією, однак це не означає повернення російської сторони до партнерства, після того, як вона порушила міжнародне право і свої обіцянки», - сказала президент Естонії.

Перша публічна панельна дискусія під назвою «Не торгуйте своїми принципами» була присвячена клептократіі та відмиванню грошей. В ній взяли участь заступник міністра фінансів США Маршалл Биллингсли і президент Банка Естонії Ардо Ханссон. В ході дискусії обговорювали проблеми глобалізації, відмивання грошей і вплив банків на політичні процеси в світі. Один з учасників конференції, ставлячи запитання із зали, згадав справу Мангницького і зауважив, що факти масштабної корупції і відмивання грошей мають бути розслідувані до кінця і осуджені. Якщо цього не відбуватиметься - будуть дискредитовані основні принципи демлкратії, які передбачають не тільки права але і відповідальність.

У дискусії, яка була присвячена проблемі поширення популізму в європейській політиці, особливо на передодні виборів до Європарламенту взяли участь екс-міністр закордонних справ Словакії Мирослав Лайчак, міністр з європейських справ Угорщини Сабольч Тачак і уродженець України, лектор Віденського університету Антон Шеховцов. Учасники дискусії обговорили причини поширення популізму і було відзначено, що Європа знаходиться на початковій стадії його посилення. В ході цієї дискусії згадувався гучний політичний скандал, який розгорівся днями в Австрії і примусив Федерального канцлера розпустити уряд та провести позачергові парламентські вибори. Причиною скандалу стали докази того, що на передодні парламентських виборів 2017 року лідери ультраправої Австрійської Партії свободи обіцяли якійсь росіянці передати державні будівельні замовлення в обмін на допомогу у передвиборчій компанії і встановленню контролю над однією з ведучих австрійських газет Kronen-Zeitung.

В дискусії на тему майбутнього співробітництва між НАТО та Європою взяли участь помічник генсека НАТО Каміль Гран та член бундестага Олександр Граф Ламсбдорфф.

Також в ході конференції обговорювалися питання взаємовідносин між Китаєм та Заходом.

Поряд з денними панельними дискусіями, рано в ранці і пізно в вечері, проходили дискусії на різноманітні актуальні теми, які стосуються міжнародних відносин. Темою однієї з таких дискусій була «Україна після виборів», де висловилися експерти з України, США, Європейських країн відносно можливого розвитку подій в Україні.

Завершилася конференція дискусією між екс-президентом Естонії Томасом- Хендріком Ільвесом і радником президента Німеччини Томасом Баггером в ході якої знову згадувалось рішення міністрів Ради Європи про поновлення прав РФ в ПАРЄ. Обидва учасника дискусії піддали критиці рішення міністрів. Томас-Хенрік Ільвес назвав рішення міністрів закордонних справ країн членів РЄ «смертю єдиної нормативної організації з прав людини».

Цього року відбулася 13 конференція Леннарта Мері, яку щорічно організовує Міжнародний центр оборонних досліджень у співробітництві з фондом Леннарта Мері.


Вікторія Мельник


рейтинг: 10
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: