О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Про маленький камінець і потужну лавину, або Коли трапиться черговий МАЙДАН

 05-03-2019 14:31 

Щойно влігся гар від спалених шин на майданах країни і на сході почали гуркотіти гармати та "Гради", а в українському політикумі вже почались дискусії про ймовіріність чергового майдану, які тягнуться вже п’ятий рік. І інспірувалась та говорильня як з боку незадоволених першими та наступними неоднозначними, а інколи і відверто хибними кроками нової влади затятими революціонерами, так і з боку прагнучих реваншу різномастих контриків.

Повторюсь, підстав для такого роду балаканини новоявлені владоможці давали і дають аж занадто багато тай запоребрикова кацапня вкупі із власними москалями не лінуються її постійно підігрівати. Але поки що те все базікання впирається в… Ні не в доцільність, суспільну готовність чи якусь подібну хрінь, а в питання: «Коли, коли ж нарешті?»

Що стосується доцільності чи суспільної готовності, то це не є фішкою цього опусу і я ці теми поки пропускаю. Втім, зауважу, суспільна готовність до масових заворушень нині, як свідчить соціологія, дуже низька, хоча такою вона була і в листопаді 2013-го.

Я ж спробую дати відповідь на питання, коли може трапитись чергова масштабна колотнеча? Але спочатку певний відступ.

Я свідомо не використовую щодо останнього Майдану гідності означення революція. Бо нажаль вона такою не була, як не був революцією помаранчевий Майдан чи Боже спаси давня акція «Україна без Кучми».

Бо є дві головні ознаки успішної революції. Це, по-перше, повна зміна старої владної еліти на якісно іншу. Вона може бути кращою, гіршою, розумнішою, дурнішою, привабливою, непривабливою - це не головне. Нова еліта мусить бути іншою, нічим не пов’язаною зі старою.

По-друге, стара суспільно-політична система влади мусить бути зруйнована до цурки і почати вибудовуватись нова, інша система взаємостосунків суспільства і держави.

Ми таке спостерігали? Ні! Отже і революцій не було. А що то було – яке НЛО?

Треба ще зауважити, що революція це не одномоментний акт, а тривалий і болючий процес, котрий може тягтися роками, а то й і десятиріччями.

Українська ж буржуазно-антикомуністична і національно-визвольна системно-змінна революція почалась 30 років тому на зламі 80-х та 90-х рр. і триває донині маючи недовершений характер.

А усі оті Майдани та інші більш-менш потужні протестні заворушення були не більше ніж черговим етапом цієї революції.

Коли вона завершиться? Можливо, через декілька років після чергового Майдану, сказати точніше я не можу.

А от коли трапиться наступний Майдан спробуємо вирахувати.

Як фаховий геолог задля цього використаю такі галузі як сейсмологія та тектоніка. За їх допомогою можна передбачити більш-менш точно місце землетрусу чи цунамі і навіть передбачити приблизну їхню потужність.

А от з часом складніше. Хоча в довготривалій перспективі інколи використовують періодичність повторення цих явищ в тій чи іншій місцині, але передбачити точно час наступного катаклізму неможливо.

А от в мінімально короткотривалій перспективі (від декількох годин до пари трійки днів) передбачити катаклізм можливо. Бо напередодні катастрофи усі звірі ( коти, собаки, щури, змії, тощо) тікають в безпечні місця.

Спробуємо згадані методики передбачення названих стихійних лих накласти на нашу недовершену революцію – бо вона врешті-решт теж стихія.

За чверть віку революції, враховуючи і сам її початок у 89-91 рр. трапилось чотири потужних протестних виплески народних мас із середньою періодичністю у 7-8 років. Тобто Майдан3 може трапитись десь у 21-22 рр.

А от що стосується короткотривалого прогнозу, то до того часу ще дожити треба. Хоча деякими міркуваннями поділюсь…

Нещодавно хтось один чи то представник МВС-у, чи то опозиції, чи то першого і другої одночасно в одній із чисельних дискусій навколо конфлікту поміж активістами С14 та поліцією біля Подільського управління кинув таке, мовляв, вперше за всю історію незалежної України була здійснена спроба захоплення ментівсько-понтівського околотку.

Так от, той пан збрехамши…

Щось подібне ми неодноразово спостерігали у буремному 14-му як з боку активістів Майдану, так і з боку сепаратистів. Але я не про збрехамшого панка’. Я ще про один випадок штурму ментівської цитаделі, котрий трапився менш ніж за півроку до Майдану…

Але спочатку трохи самоцитування і самовихваляння, бо хто ж тебе похвалить як не ти сам!

Якось на зламі нульових та десятих рр. я затіяв на УП цикл статей «Напишемо і зробимо революцію». І хоча багато-хто симпатизував тим текстам, тим не менш мало хто вірив їм.

А між іншим в деяких з них я навіть називав приблизний час коли мусить трапитись та вибухова біда, помиляючись (як згодом з’ясувалось) у термінах десь на півроку-рік – це оте саме самовихваляння.

А ще в одній статті циклу я писав приблизно таке: «Кажуть, що усі успішні революції як правило трапляються в столицях. То не зовсім так – вони завершуються в столицях, а починаються на периферії… А сама революція схожа на процес сходження лавини, котра може початися з падіння невеличкого камінця.»

Я це до чого? А до того, що стаття із самозацитованою фразою була присвячена штурму розгніваного діями ментів-ґвалтівників натовпу Врадіївського райвідділку міліції на Миколаївщині улітку 13 –го року. І якщо хтось впевнений, що останній Майдан трапився через мирний протест імені Найєма, то вони просто лестять останньому. Все почалось з Врадіївки…

І коли почнуть громити райвідділки чи інші владні установи в якій-небудь Хурхуярівці – знайти: десь через півроку почнеться чергова революційна буза…

Валерій Семиволос, вільний журналіст, Харківщина, село Губарівка.


Валерій Семиволос


рейтинг: 22
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2019 Разработка: