О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Зеленський на своїй хвилі. Чим за це заплатить Україна

 11-10-2019 16:38 

"Новое время"

Мені щиро шкода. Всіх. І Володимира, і себе, і кримських татар, і українців, і Україну

Мені здається, вчора я трохи зрозумів Володимира. Він добра, хороша людина, майже мій ровесник. Я був би не проти мати такого товариша. Він не зрадник, не падлюка, він з почуттями і переживаннями, з людськими реакціями. Не чинуша, не зарозумілий і не лайно. Дружити, базікати, випивати з ним мені було б цікаво. У мирний час.

І якби я мав можливість мати такого друга, як і навзаєм, — я б не радів його походу в президенти України. Я б його як міг від цього відмовляв, казав, що «тільки через мій труп», саме як той відмовляє хорошу людину від смертельного трюку на куражі. І картав би себе останніми словами,коли б мені це не вдалося.

Володимир вплутався в бій, в якому він не може стати переможцем. Це не вистава, не рестлінг — це фул файтинг. Переплутана арена. Виходячи проти звірів-бійців, не з чуток знайомих з кров'ю, з гілочкою миру, ти мусиш усвідомити, чим це закінчиться. Ні, не так. Розуміючи, чим закінчиться, на фул файтинг з гілочкою не виходять. Це самогубство без варіантів.

Шкода, що у Володимира не було такого друга, як я, хто його дійсно любить і любить його країну. Бути «президентом миру» в країні, на яку вчинив напад найстрашніший і жорстокий ворог на планеті, фізично неможливо. Це не з розряду навіть фантастики. Це фільм жахів, гарантована смерть, зовні або всередині. Ця роль, яку неможливо зіграти без трагічного фіналу. Ця п'єса запрограмована на смерть.

Коли ця хвиля безсило розіб'ється об скелі, може бути запізно

Я не про смерть фізичну, хоча вона за нинішніх обставин для кожного з нас імовірна. Я про смерть будь-яких мирних планів, ілюзій, і разом з ними — цілком можливо — країни.

Ризик такого результату величезний. Путін — безжалісний досвідчений мисливець, він такого підходу до себе не пробачить. «Президент миру» в Україні для нього — всього лише релевантна жертва, шанс на вирішальний кидок. Він кинеться на нас: по-моєму, це просто без варіантів. Акули відчувають запах крові мирних купальників, і останні можуть при цьому веселитися, пірнати, навіть гратися з акулою, не розуміючи, що вже приречені.
Читайте також:
Стівен Пайфер
То Зеленський здався Москві?

Ні, я не реготатиму і не тролитиму чи хайпуватиму, хоча приводів віднайти можна. Але не буду, бо не на часі, і навіть потім не буду. Все вкрай серйозно. Знадобиться будь-яка допомога для України і її президента в справах корисних — я готовий допомагати. Але чесно зізнаюся, що в результат не вірю. Вболівати за нетреновану хорошу людину на рингу можна, але щиро вірити в те, що це допоможе йому вийти з перемогою — ні, це для мене занадто, я не дитина, не інфантил.

Завершу тим, з чого почав. Мені всіх нас шкода. Попереду війна, до якої треба серйозно готуватися. Я це розумію, і буду. І Володимиру пораджу, хоча він мене не почує, а якщо й почує, то не сприйме, судячи з усього. Вочевидь, він зараз на своїй хвилі. А коли ця хвиля безсило розіб'ється об скелі, може бути надто запізно. Нам усім буде важко. Віднайдіть слово важче, ніж важко, я його знайшов, але не писатиму.

Коментувати окремо відповідь Володимира на питання щодо Кримськотатарської автономії в складі України, питання життя і смерті для мого народу, поставлене розумною, щирою, ніжною Гульсум Халіловою, я не бачу сенсу. «За все хороше, проти всього поганого» — не сприймається, це зеро, а розуміння, на жаль, немає. Тепер що буде, то буде, хіба у кримських татар є якийсь вибір? Загублено все, і за спиною море, ми не можемо мріяти про мир, який взагалі неможливий, бо наш досвід підказує одне. І ми не можемо здаватися, це не варіант.

Для мене все це надто сумно. Усе, що наразі викладено, про що я зараз розмірковую, абсолютно все.


Айдер Муждабаєв Журналіст, медіаменеджер, заступник гендиректора телеканалу ATR,  https://nv.ua/ukr/opinion_author/muzhdabaev.html


рейтинг: 20
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2020 Разработка: